تبلیغات
سایت پازل - مطالب اردیبهشت 1394

عکس‌های عجیب ازورزشگاه یادگار (گزارش‌تصویری)

از فریاد شادی تا سیلاب اشک

عکس‌های عجیب ازورزشگاه یادگار (گزارش‌تصویری)


هواداران تراکتورسازی لحظاتی شگفت انگیز را در پایان بازی مقابل نفت تجربه کردند.


 "ورزش سه" در حالی که بازی تراکتور ـ نفت با تساوی 3 ـ 3 به پایان رسیده بود، به بازیکنان اعلام شد، آنها قهرمان لیگ‌برتر شدند و این زمینه ساز جشن قهرمانی در ورزشگاه یادگار امام شد اما چند دقیقه بعد همه متوجه شدند که خبر تساوی سپاهان اشتباه بوده و تراکتور قهرمانی را به حریف داده است.

این تصاویر عجیب و باورنکردنی هستند و امیدواریم کسی از این فعل و انفعالات آسیب ندیده باشد. 

 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            منبع : "ورزش سه"

شایسته‌های لیگ قهرمان نشدند


تراکتورسازی 3 ـ نفت 3/ صدرنشین‌ها سر هم را بریدند

شایسته‌های لیگ قهرمان نشدند


دو تیم تراکتورسازی و نفت‌تهران که تا هفته گذشته شانس اول قهرمانی در لیگ‌برتر بودند، با تساوی 3 ـ 3 در تبریز امتیازات را بین خود تقسیم کردند، سپاهان را به قهرمانی رساندند.


به گزارش "سایت پازل" .به نقل از ورزش سه ،در هفته سی‌ام لیگ برتر تیم فوتبال تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام تبریز و در حضور بیش از 70 هزار تماشاگر به مصاف تیم نفت تهران رفت که بازی با نتیجه مساوی 3 بر 3 به پایان رسید. سرخپوشان تبریزی نایب قهرمان لیگ شدند و نفت هم به مقام سوم رسید.گزارش خبرنگار سایت پازل در ورزشگاه یادگار امام را توجه کنیم. 

هفته سی ام لیگ برتر، ورزشگاه یادگار امام تبریز، تماشاگر: 70 هزار نفر
داور: علیرضا فغانی، کمک ها: رضا سخندان، آرمان اسعدی
اخطار: کوروشی (14) از نفت
اخراج: تیموریان (63)

تراکتورسازی: حامد لک، میرهانی هاشمی، دوس سانتوس، سعید آقایی(88 قریشی)، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، شاهین ثاقبی، سامان نریمان جهان ( 68 احمد امیرکامدار)، فرشاد احمدزاده، فرید کریمی و لوسیانو ادینیو
سرمربی: تونی اولیویرا

نفت تهران: علیرضا بیرانوند، لئوناردو پادوانی، امین حاج محمدی، مهدی شیری، وحید حمدی‌نژاد، سیامک کوروشی، علیرضا عزتی، ایمان مبعلی، کمال کامیابی‌نیا، وحید امیری و غلامرضا رضایی (56 مطهری)
سرمربی: علیرضا منصوریان

دقایق حساس:
دقیقه 5 : بعد از یک رفت و برگشت پشت محوطه جریمه توپ به سامان رسید و شوت او با درخشش بیرانوند به کرنر رفت. 
دقیقه 20 : در یک ضد حمله خطرناک در محوطه جریمه توپ به ادینیو رسید و پا او را فرشاد احمدزاده با تک روی بیش از حد تقدیم بازیکنان نفت کرد.
دقیقه 24 : یک ضد حمله دیگر از تراکتور و اینبار پاسکاری ها ریبا را در انتها ادینیو به آندو رساند و شوت سرکش او بار دیگر به بیرانوند رسید.
27: ارسال ضربه ایستگاهی مبعلی کاتدار رو دروازه تراکتور رفت و توپ از دستان لک خارج و به کرنر رفت.
دقیقه 35 : نریمان جهان پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک قدم حرکت شوت را راهی دروازه کرد ولی با اختلاف این توپ به اوت رفت.

شرح گل‌ها:
0 - 1 (نفت): دقیقه 3 بازی ارسال کرنر مبعلی را عزت کرامت وارد دروازه کرد.
1 ـ 1 (تراکتورسازی): لوسیانو ادینهو در محوطه جریمه نفت صاحب توپ شد و با یک حرکت جالب توپ را از پای راست به پای چپ برد و با ضربه ای روی پا از زاویه مخالف دروازه نفت را باز کرد تا ورزشگاه یادگار امام منفجر شود. 
2ـ1 (تراکتورسازی): لوسیانو ادینهو لحظاتی قبل از سوت پایان بازی سانتر تیزی را به داخل محوطه جریمه فرستاد که آندو تیموریان با یک ضربه سر هوشمندانه گلی فوق العاده را برای سرخپوشان تبریزی به ثمر رساند و آنها را با برتری به رختکن فرستاد. 
3-1(تراکتورسازی):فرید کریمی در داخل محوطه جریمه نفت صاحب توپ شد و با یک دریبل سرپا دو مدافع نفت را محو کرد و با ضربه ای از بین پای بیرانوند گل سوم تراکتور را به ثمر رساند.
2-3(نفت)علی قربانی با ضربه سر روی یک ضربه کرنر حمدی نژاد، دروازه حامد لک را که خروجی ناموفق داشت، باز کرد.
3 – 3 (نفت‌تهران): یک اتفاق باورنکردنی و شگفت انگیز فعلا جام را از تراکتور گرفته است. نفتی ها روی یک ضربه کرنر با اشتباه وحشتناک حامد لک دوباره در محوطه جریمه صاحب موقعیت شدند که پادووانی در یک رفت‌وبرگشت توپ را به گل رساند. 

در حاشیه:
*علیرضا منصوریان و تونی اولیویرا مربیان دو تیم با یکدیگر به خوش و بش پرداختند. سایر اعضای کادر فنی و بازیکنان دو تیم نیز در گوشه زمین با یکدیگر به گفتگو دوستانه پرداختند و به این ترتیب در آن قسمت از زمین حلقه ای از نفرات دو تیم ایجاد شد که تعداد زیادی خبرنگاران و عکاسان از آن عکس و گزارش تهیه کردند.
* سامان نریمان جهان بازیکن تراکتورسازی از حضور تماشاگران در استادیوم فیلمبرداری کرد که هواداران او را تشویق کردند.
* منصور قنبرزاده مدیرعامل نفت تهران نیز در کنار کادر فنی و بازیکنانش در ورزشگاه حضور دارد و تیمش را همراهی کرده است.
*لوسیانو ادینهو در ورزشگاه دور افتخار زد و به شدت مورد تشویق هواداران قرار گرفت . این بازیکن برزیلی در ورزشگاه دور افتخار زد و به رختکن رفت.
*تماشاگران تراکتورسازی به عدد 4 علاقه خاصی پیدا کرده و با دست های خود این عدد را نشان می‌دهند.
*لوسیانو ادینیو توسط هواداران تراکتورسازی به شدت مورد تشویق قرار گرفت که پس از این تشویق‌ها او مسئولیت رهبری تشویق بشیکتاشی را عهده دار شد که جالب بود.
* تونی اولیویرا سرمربی تراکتورسازی با شال تراکتورسازی وارد ورزشگاه شد و به سمت تماشاگران رفت و با نشان دادن این شال هواداران به شدت او را تشویق کردند.
*آندرانیک تیموریان پس از تشویق شدن از سوی هواداران به سوی آنان آمده و به ابراز احساسات آنان پاسخ داد.سرژیک تیموریان برادر بزرگتر او در جایگاه ویژه حضور دارد و برای تماشای بازی به تبریز رفته است.
* گل تیموریان ورزشگاه یادگار امام را منفجر کرد و بازیکنان و کادرفنی تراکتور روی سر این بازیکن خراب شدند. این لحظه آنقدر هیجانی بود که تونی اولیویرا هم به جمع بازیکنان پیوست و در شادی گل آنها شرکت کرد.
*یکی از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی که دچار مشکل شده بود توسط آمبولانس به بیرون انتقال داده شد.
* سعید عباسی مدیرعامل تراکتورسازی در جایگاه ویژه حضور دارد.
* حامد لک، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان با دسته گل، سامان نریمان جهان و فرشاد احمدزاده سمت علیرضا منصوریان رفتند و با او خوش و بش کردند.
* خالد شفیعی، حبیب گردانی و محمدایرانپوریان که امروز نمیتوانند بازی کنند روی سکوها نشستند.
* هنگام ورود بازیکنان به زمین دو تن از لیدرهای تراکتورسازی با حضور در میانه میدان تماشاگران را تشویق به تشویق بیشتر می کردند.
* بعد از گل زودهنگام نفت تهران ورزشگاه غرق در سکوت شد و بعد از لحظاتی هواداران با شعار عیبی یوخ به تیم خود روحیه دادند.
* آندو با مربی نفت خوش و بش کرد و او را به سمت تماشاگران برد تا تشویقش کنند.
* علی کفاشیان در ورزشگاه حضور دارد بلندگوی استادیوم ورود او را خوشامد گفت و تماشاگران وی را تشویق کردند.
* علیرضا منصوریان با کلاه آبی رنگی که روی سر گذاشته دائم در کنار زمین حضور دارد که همین مساله سوژه شده بود.
* دقیقه 28 در صحنه ای حامد لک به میرهانی هاشمی اعتراض کرد که این مسئله با واکنش هاشمی روبرو شد تا لحظاتی این 2 بازیکن با یکدیگر جر و بحث کنند. در نهایت مهدی کیانی وارد عمل شد و از دور با فریاد زدن از آنها خواست به صحبتشان پایان دهند.
* بعد از گل تساوی تراکتورسازی علیرضا منصوریان به علیرضا فغانی داور بازی و داور چهارم اعتراض کرد.
*تمام نیمکت نشینان تراکتورسازی بعد از گل تساوی به سمت ادینهورفتند و خوشحالی گل را با او سهیم شدند.
* امین حاج محمدی در صحنه ای که قصد داشت توپ رو دفع کند به علیرضا منصوریان برخورد کرد.
* عده ای از هواداران روی نرده های مقابل جایگاه خبرنگاران نشستند و برای خبرنگاران جهت پوشش اخبار بازی مشکلاتی به وجود آوردند.
* علیرضا منصوریان با کلاه آبی رنگی که روی سر گذاشته دائم در کنار زمین حضور دارد که همین مساله سوژه شده بود.
* دقیقه 28 در صحنه ای حامد لک به میرهانی هاشمی اعتراض کرد که این مسئله با واکنش هاشمی روبرو شد تا لحظاتی این 2 بازیکن با یکدیگر جر و بحث کنند. در نهایت مهدی کیانی وارد عمل شد و از دور با فریاد زدن از آنها خواست به صحبتشان پایان دهند.
* بعد از گل تساوی تراکتورسازی علیرضا منصوریان به علیرضا فغانی داور بازی و داور چهارم اعتراض کرد.
*تمام نیمکت نشینان تراکتورسازی بعد از گل تساوی به سمت ادینهورفتند و خوشحالی گل را با او سهیم شدند.
* امین حاج محمدی در صحنه ای که قصد داشت توپ رو دفع کند به علیرضا منصوریان برخورد کرد.
* عده ای از هواداران روی نرده های مقابل جایگاه خبرنگاران نشستند و برای خبرنگاران جهت پوشش اخبار بازی مشکلاتی به وجود آوردند.
* آندرانیک تیموریان که پس از گل سوم تیمش با بازیکن حریف درگیر و با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد. او از تماشاگران درخواست کرد که از فحش دادن به داور خودداری کنند.


سپاهان قهرمان چهاردهمین دوره لیگ برتر شد

سپاهان 2 ـ سایپا صفر/ معجزه اتفاق افتاد

سپاهان قهرمان چهاردهمین دوره لیگ برتر شد


تیم فوتبال سپاهان با پیروزی مقابل سایپا با تساوی نفت ـ تراکتورسازی با یک امتیاز اختلاف قهرمان چهاردهمین دوره لیگ‌برتر فوتبال ایران شد.


در هفته پایانی لیگ برتر، تیم فوتبال سپاهان به مقام قهرمانی رسید.

هفته سی ام لیگ برتر ساعت 19:30 ورزشگاه فولادشهر؛ تماشاگر: 10000 نفر
داور: غلامرضا جباری کمک ها: محمدرضا امینی، فرهاد مروجی

ادامه مطلب

آیا میدانید سیب و گلابی نیز نفس میکشند؟

آیا میدانید سیب و گلابی نیز نفس میکشند؟

 


آیا میدانید سیب و گلابی نیز نفس میکشند؟

سیب و گلابی دارای لوله های هوایی هستند که به آن ها اجازه میدهد نفس بکشند و اگر در این تنفس خللی وارد شود،میوه شروع به خراب شدن میکند. 

این گذرگاه های هوا،ساختار های میکروسکوپی کوچکی برای تامین اکسیژن هستند و در سلامت میوه،عناصر تعیین کننده ای به حساب می آیند. 

محققان دانشگاه کاتولیک(لوی ون)بلژیک برای اولین بار این گذرگاه های هوا را مشاهده کردند و به این ترتیب فرضیه مبتنی بر وجود آنها را اثبات کردند. 

این گذرگاه های هوا در سیب شبیه به فضاهای خالی نامنظمی میان سلول ها هستند حال آن که در گلابی ها،به کانال هایی ظریف و مرتبط با یکدیگر میمانند. 

سیب و گلابی بعد از چیده شدن همچنان تنفس میکنند.برای سالم نگاه داشتن این میوه ها باید حداقل میزان لازم اکسیژن به همه ی سلول های آنهابرسد،در غیر این صورت سلول های میوه رفته رفته میمیرند و در نتیجه داخل میوه شروع به قهوه ای شدن میکند و کیفیت آن افت میکند. 

به همین دلیل است که میوه ها برای سالم ماندن باید در انبارهای خنک با میزان کنترل شده ی اکسیژن نگه داری شوند. 

پیتر فربوون از دانشگاه لوی ون می گوید:هنوز روشن نیست که گذرگاه های هوا در میوه ها چگونه تکامل میابند و چرا سیب ها ساختار تو خالی دارند اما گلابی ها دارای شبکه هایی از کانال های میکروسکوپی هستند؟ 

با این حال نتیجه ی این تحقیق نشان میدهد که چرا گلابی ها در انبار تا این حد خراب شدنی هستند.به گفته ی او کانال های میکروسکوپی هوا در گلابی ها بسیار باریک و کوچک و میزان اکسیژنی که به هسته ی میوه میرسد بسیار محدود است و زمانی که سطح اکسیژن،اندکی به زیر حد مطلوب میرسد،سلول های گلابی از نفس می افتند.

تصاویر منتخب 2

سایت پازل

سایتی برای همه ی نوجوانان

اطلاعات سایت